Najviše gledatelja u SAD-u još od 1994.

Momčad europskog i španjolskog nogometnog prvaka Barcelone pobijedila je u prijateljskoj utakmici u Pasadeni LA Galaxy s 2-1...

Utakmicu na Rose Bowlu gledalo je gotovo 94.000 posjetitelja, što je najveća posjeta na jednoj nogometnoj utakmici u SAD-u još od Svjetskog prvenstva 1994. godine.

Barcelona je do vodstva stigla u 11. minuti. Vratar kalifornijske momčadi Josh Saunders uspio je obraniti udarce Pedra Rodrigueza i Messija, ali se lopta opet odbila do Pedra koji je iz blizine lako poentirao. LA Galaxy je izjednačio u 45. minuti odličnim pogotkom Davida Beckhama iz slobodnog udarca s 25 metara udaljenosti.

Slavni engleski nogometaš je u svom stilu prebacio živi zid i matirao vratara Barcelone Pinta. Gledatelji, koji su povremeno zviždali engleskoj zvijezdi, bučno su proslavili njegov pogodak.

>> Alves: Čitav svijet se zaljubio u stil igre Barcelone

Barcelona je do pobjede stigla u 67. minuti, a strijelac je bio Jeffren Suarez nakon odličnog proigravanja Sergija Busquetsa.