Pogodak u posljednjim sekundama

U dramatičnoj završnici derbija 25. kola nizozemske lige krvnik PSV-a iz Eindhovena bio je naš reprezentativac Danijel Pranjić koji je u posljednjim sekundama susreta postigao pobjednički pogodak za 3:2 za Heerenveen.

Heerenveen je poveo već u 15. minuti pogotkom Paula Henriquea. No, već u 26. su domaćini izjednačili pogotkom Balazsa Dzsudzsaka, a pet minuta kasnije PSV je i poveo 2:1. Strijelac - Timmy Simons.

Aktualni prvaci Nizozemske s tim su rezultatom otišli u svlačionicu na poluvremenu. No, nade u laka 3 boda pale su u vodu već u 51. minuti kada je ponovno zabio Henrique.

Pred sam kraj utakmice, kada je već bilo izgledno kako će podijeliti bodove, zbog faula u šesnaestercu isključen je PSV-ov Jason Culina, a sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran s 11 metara bio je naš reprezentativac.

PSV tako sada zaostaje 15 bodova za vodećim AZ Alkmaarom, a Pranjićev Heerenveen je na četvrtom mjestu.