Prekid utakmice

VIDEO Potop u nekoliko minuta: Pogledajte kako se nebo 'otvorilo'

Jako nevrijeme prekinulo je dvoboj 9. kola u Nici između istoimene momčadi i Nantesa pri rezultatu 2-2, a nakon prvog poluvremena sudac je odlučio da neće biti nastavka.

"Utakmica će biti ponovno odigrana u cijelosti, u terminu koji će odrediti natjecateljska komisija", stoji u priopćenju vodstva Francuske profesionalne nogometne lige.

Najveći gubitnik takvim raspletom je dvostruki strijelac za Nicu Valere Germain, koji se s ta dva pogotka trebao izjednačiti na vrhu ljestvice strijelaca sa suigračem Hatemom Ben Arfom i Edinsonom Cavanijem (PSG).

Angers se pobjedom nad Bastiom od 1-0 nakratko probio na 2. mjesto s nevjerojatnih pet pobjeda i samo dva boda zaostatka za mega-momčadi s PSG-a koju nedjelju čeka derbi protiv Marseillea na Parku prinčeva.

Alexandre Lacazette je prošle sezone s 27 pogodaka bio najbolji strijelac francuskog prvenstva. U subotu je postigao tek drugi pogodak ove sezone za pobjedu Lyona nad Reimsom 1-0. Bio je to pogodak iskupljenja, jer je tri minute prije iz kaznenog udarca uzdrmao gredu.