Domaćom 3-0 pobjedom nad Mađarima, ostvarenom na Benficinom Stadionu Svjetlosti u Lisabonu, nogometaši Portugala odškrinuli su si vrata dodatnih kvalifikacija za SP...

Igrač utakmice Simao Sabrosa dvama golovima, odnosno naturalizirani Brazilac Liedson jednim, uspješno su se nadovezali na pobjedu (1-0) Danaca nad Šveđanima u Kopenhagenu, što je, sve skupa, stavilo nogometaše Carlosa Queiroza u vrlo komotnu situaciju uoči posljednjeg kola.

Portugalci na drugom mjestu imaju bod prednosti pred Šveđanima, te u posljednjem kolu na svom travnjaku dočekuju slabašnu Maltu. Mogućnost da Zlatan Ibrahimović sa svojom reprezentacijom vidi makar dodatne kvalifikacije za Mundijal stoga nije realna.

Sabrosa je Mađarima, koji su imali nekoliko dobrih prilika pri 1-0 vodstvu domaćih, zabio u 18. i 79. minuti. Prvi je put u mrežu Gabora Babosa pospremio bočno ubacivanje Cristiana Ronalda, dok je drugom prilikom majstorski u bliži kut pospremio jedan težak volej-udarac. Liedson je zabio glavom u 74. minuti postigavši tako svoj drugi pogodak u trećem nastupu za Portugal nakon što je dobio državljanstvo.

Cristiano Ronaldo počeo je utakmicu ali je i napustio u 27. minuti. Vuče ozljedu gležnja još od utakmice Lige prvaka protiv Marseillea sredinom prošlog tjedna.