Nastavljene kvalifikacije

VIDEO Pogledajte smiješni gol Ibre i pogotke Engleza, Slovenaca...

Nakon više od četiri mjeseca pauze nastavljene su kvalifikacije za Europsko nogometno prvenstvo koje će se 2016. godine održati u Francuskoj.

Reprezentacije Engleske, Slovačke i Austrije upisale su nove pobjede i sve su bliže plasmanu na EURO. Slavila je i Španjolska...

VIDEO Kaos u Crnoj Gori: Ruski golman pogođen bakljom u glavu!

Engleska je na Wembleyu pobijedila Litvu 4:0 ostvarivši i petu pobjedu u skupini E. Gordi Albion je jedna od samo četiri reprezentacije sa stopostotnim učinkom. Maksimalan broj bodova osvojile su i Češka, Slovačka, te Izrael. Golove za Engleze zabili su Wayne Rooney (6), Danny Welbeck (45), Raheem Sterling (58) i Harry Kane (73).

Wayne Rooney je tako stigao do brojke od 47 golova u dresu engleske vrste i nedostaju mu samo dva kako bi prestigao Garyja Linekera na drugom mjestu i tri kako bi preskočio Bobbya Charltona i postao najbolji strijelac u povijesti Tri lava.

Za razliku od 'veterana' Rooneya, mladi napadač Tottenhama Harry Kane je zabio prvijenac u debiju u dresu nacionalne vrste i to minutu nakon što je ušao u igru. Bio je to njegov već 30. gol u svim natjecanjima ove sezone.

Engleska vodi u skupini E sa 15 bodova, šest više od Slovenije i Švicarske koje su danas također upisale pobjede. Švicarska je rutinski odradila posao protiv Estonije pobijedivši 3:0, dok je Slovenija deklasirala San Marino 6:0.

U skupini C petu pobjedu je ostvarila i Slovačka koja nije imala problema protiv Luksemburga. Slovaci su slavili 3:0, a strijelci su bili Adam Nemec (10), Vladimir Weiss (21) i Peter Pekarik (40).

Španjolska je u dvoboju iz iste skupine teškom mukom pobijedila Ukrajinu 1:0, a pogodak odluke zabio je Alvaro Morata u 28. minuti. Bjelorusija je u Makedoniji pobijedila 2:1. Domaćin je poveo golom Aleksandra Trajkovskog u 9. minuti, a u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Timofej Kalačev. Pobjedu gostima donio je Sergej Kornilenko u 82. minuti.

Slovačka vodi na ljestvici sa 15 bodova, tri više od Španjolske na drugom mjestu. Treća je Ukrajina s devet bodova.

U skupini G vodeću poziciju i dalje drži Austrija koja je na gostovanju pobijedila Lihtenštajn 5:0 golovima Martina Harnika (14), Marca Janka (16), Davida Alabe (59), Zlatka Junuzovica (74) i Marka Arnautovica (90+3).

Švedska je u Moldaviji očekivano pobijedila 2:0, a oba gola je postigao Zlatan Ibrahimović (46, 84-11m). Mrežu domaćih Ibra je načeo tako što ga je moldavski vratar u želji da ispuca loptu pogodio u glavu, a ona se odbila u mrežu.

Na ljestvici vodi Austrija sa 13 bodova ispred Švedske koja ima devet bodova.

SKUPINA C

Makedonija - Bjelorusija 1:2 (Trajkovski 9 / Kalačev 44, Bordačev 82)

Slovačka - Luksemburg 3:0 (Nemec 10, Weiss 21, Pekarik 41)

SKUPINA E

Engleska - Litva 4:0 (Rooney 6, Wellbeck, 45, Sterling 58, Kane 75)

Švicarska - Estonija 3:0 (Schar 17, Xhaka 27, Seferović 80)

Slovenija - San Marino 6:0 (Iličić 10, Kampl 49, Struna 50, Novaković 52, Lazarevič 73, Ilič 88)

SKUPINA G

Lihtenštajn - Austrija 0:5 (Harnik 14, Janko 16, Alaba 59, Januzovic 75, Arnautović 90+3)

Moldavija - Švedska 0:2 (Ibrahimović 46, 84-11m)