Velika pogreška pa sjajan gol

VIDEO Pogledajte autogol i prvijenac Tina Jedvaja u Bundesligi!

Hrvatski reprezentativac i bivši stoper Dinama Tin Jedvaj postigao je prvijenac u Bundesligi…

Jedvaj je u dresu Bayer Leverkusena postigao svoj prvi gol u elitnoj njemačkoj ligi, ali isto tako i prvi autogol. Bayer je u Leverkusenu ugostio berlinsku Herthu u 2. kolu Bundeslige i pobijedio sa 4:2.

Gosti su poveli u 24. minuti autogolom mladog hrvatskog nogometaša. Jedvaj se iskupio izjednačujućim golom u 50. minuti nakon atraktivne akcije domaće momčadi. Jedvaj je igrao na poziciji desnog beka i zamijenjen je u 65. minuti.

Berlinci su ponovno poveli u 60. minuti golom Juliana Scheibera, no Bayer izjednačio na 2:2 samo dvije minute kasnije golom Emira Spahića. Već u 74. minuti Bayer je u potpunosti preokrenuo tijek utakmice u svoju korist golom Juliana Brandta. Konačnih 4:2 postavio je Karim Bellarabi u 86. minuti.

Bayer je nakon pobjede u Dortmundu uknjižio nova tri boda i trenutačno je prvi na ljestvici sa šest osvojenih bodova i gol-razlikom 6:2.

All Goals [ Bayer Leverkusen 4-2 Hertha ] 30-08... by Bundes2014

Iako je dva puta vodio, Wolfsburg je protiv Eintrachta iz Frankfurta izvukao tek remi, bilo je 2-2. Za Wolfsburg su zabili Naldo (15) i Maximilian Arnold (79), a strijelci za Eintracht bili su Takashi Inui (24) i Vaclav Kadlec (85).

Ivica Olić je igrao do 70. minute za "vukove", dok je Ivan Perišić i dalje ozlijeđen.

Paderborn šokirao HSV

Hamburger je na svom stadionu doživio težak poraz od novaka u Bundesligi, momčadi Paderborna. Bio je 3-0 za goste, a Milan Badelj i Ivo Iličević odigrali su cijelu utakmicu za HSV.

All Goals [ Hamburger 0-3 Paderborn ] 30-08-2014 by Bundes2014

Jučer je Borussia iz Dortmunda u gostima svladala Augsburg sa 3-2. Gosti iz Dortmunda poveli su sa 3-0 pogocima Reusa (11), Papastathopoulosa (14) i Ramosa (78), da bi domaći u završnici smanjili preko Bobadille (82) i Matavža (90).

Večeras je derbi kola Schalke - Bayern, a u nedjelju igraju Mainz - Hanover, te Freiburg - Borussia Moenchengladbach. (I.M./Hina)