HSV na čelu Bundeslige

Mladen Petrić svojim je pogotkom HSV-u donio pobjedu nad Bayernom 1:0 i prvo mjesto na ljestvici Bundeslige nakon otvaranja drugog dijela njemačkog nogometnog prvenstva.

Iako je prilika bilo puno s obje strane, Petićev deveti pogodak ove sezone u 44. minuti utakmice bio je jedini koji je moglo vidjeti 57.000 gledatelja u hamburškoj Nordbank Areni.

Jarolim je pucao s više od 20 metara, Bayernov vratar Rensing je obranio, ali se lopta odbila do Petrića, koji ju je glavom ubacio u gol. Drugu veliku priliku naš je reprezentativac ima odmah na početku drugog poluvremena, ali se lopta odbila od vratnice.

>>

Petrić je na terenu proveo cijeli susret, dok Ivica Olić nije imao pravio nastupa zbog crvenog kartona zarađenog tijekom pripremne utakmice protiv Hoffenheima zbog fizičkog obračuna s Carlosom Eduardom.

Na jučerašnjoj utakmici HSV je ostao bez braniča Bastiana Reinhardta koji je slomio kost u stopalu i bit će izvan terena barem tri mjeseca. Reinhardt je izašao je iz igre u drugom poluvremenu, a pregledom je ustanovljena fraktura stopala.

Ovom pobjedom HSV je preuzeo vodstvo na ljestvici sa 36 bodova, bod manje imaju Hoffenheim i Bayern, no bivši drugoligaš ima i utakmicu manje.