Promašili penal, primili dva pa dali tri

U 27. kolu španjolske lige Atletico Madrid je na svom stadionu svladao Villarreal sa 3:2, dok je Barcelona slavila na gostovanju kod Almerie s 2:0 pogocima Bojana Krkića u 53. i 56. minuti.

Gledatelji su na Calderonu vidjeli pet zgoditaka u uzbudljivoj utakmici uz jedan promašeni jedanaestereac, te 10 žutih i jedan crveni karton. Već u 3. minuti Diego Forlan je promašio kazneni udarac za domaćine, a Villarreal je to kaznio pogocima Matiasa Fernandeza (19) i Cania (52).

Ipak, u 65. minuti je crveni karton dobio igrač gostiju Venta, a Atletico Madrid zgodicima Sergia Agüera (53), Forlána (81) i Antonia Lopeza (83) napravili pobjedonosni preokret.

Bila je ovo izravna borba za četvrtu poziciju, a Villareal sada ima samo dva boda više od petoplasiranog Atletica.

U posljednjem susretu 27. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na gostovanju kod Almerie sa 2:0 pogocima Bojana Krkića u 53. i 56. minuti. Vodeća Barcelona je s pobjedom vratila prednost od šest bodova u odnosu na Real. Zanimljivo, u deset susreta ovoga kola postignuto je čak 37 pogodaka, što je gotovo četiri po utakmici.

Rezultati:

Almeria - Barcelona 0:2 (Krkić 53, 56)

Atletico - Villarreal 3:2 (Aguero 53, Forlan 81, Lopez 83 / Fernandez 19, Cani 52)

Malaga - Sevilla 2:2 (Salva 19, 32 / Kanouté 74, Fabiano 84)

Santander - Numancia 5:0 (Serrano 16,45, Luccin 27, Žigić 33,40)

Espanyol - Mallorca 3:3 (Callejon 56, la Pena 71, Nene 82 / Arango 39, Cleber Santana 59, Jurado 70)

Betis - Osasuna 0:0

Valladolid - Getafe 1:0 (Canobbio 86)

Sporting - Deportivo 3:2 (Moran 49, Barral 53-11m, Angel 71 / Sergio 67-11m, Riki 85-11m)