Jedvaju 90 minuta

VIDEO Perišić tragičar u remiju Wolfsburga

U posljednjem susretu 15. kola njemačkog nogometnog prvenstva Wolfsburg i Paderborn su odigrali 1-1, a tragičar susreta bio je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji je u 30. minuti promašio jedanaesterac za domaćine.

Wolfsburg je poveo autogolom Rafe u 17. minuti. Perišić je ubacio loptu u kazneni prostor, Vieirinha je pucao, a nesretni Španjolac skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Perišić je 13 minuta kasnije mogao možda i riješiti pitanje pobjednika, no loše je izveo kazneni udarac. U drugom poluvremenu gosti su uspjeli izjednačiti, a strijelac je bio Alban Meha iz kaznenog udarca u 51. minuti. Perišić je za 'vukove' igrao do 70. minute, dok Ivica Olić nije nastupio.

Danas je odigrana i utakmica između Bayer Leverkusen i Borussia Moenchengladbach, koja je također završila 1-1. Domaćin je poveo u 18. minuti golom Hakana Calhanoglua, a izjednačio je Roel Brouwers u 40. minuti. Tin Jedvaj je odigrao cijeli susret za Bayer, a u 62. minuti je dobio žuti karton, dok je Dario Krešić utakmicu pratio s domaće klupe za pričuve.

Na ljestvici i dalje uvjerljivo vodi Bayern sa 39 bodova, Wolfsburg je na drugom mjestu sa 30 bodova, a zatim slijede Bayer Leverkusen, Borussia Moenchengladbach i Augsburg sa po 24 boda.

REZULTATI:

Wolfsburg - Paderborn 1-1 (Rafa 17-autogol / Meha 51-11m)

Bayer - Borussia M. 1-1 (Calhanoglu 18 / Brouwers 40)đ

U subotu:

Mainz - Stuttgart 1-1 (Geis 36 / Kostić 72)

Schalke - Koln 1-2 (Sane 85 / Ujah 46, Lehmann 67-11m)

Augsburg - Bayern 0-4 (Benatia 58, Robben 59,71, Lewandowski 68)

Hertha - Borussia D. 1-0 (Schieber 40)

Werder - Hanover 3-3 (Junuzović 36, Lorenzen 55, Selke 88 / Stindl 12, Joselu 62, Kiyotake 64)

Freiburg - HSV 0-0

U petak:

Hoffenheim - Eintracht 3-2 (Volland 43, Szalai 66, Firmino 87 / Aigner 58, Seferovic 77)