VIDEO Osveta za krvave glave: Alžir preko Egipta na SP!

Nogometaši Alžira uspjeli su se kvalificirati na SP u Južnoj Africi, nakon što su u uzbudljivoj majstorici pobijedili Egipat 1-0.

Nakon burnih događanja u skupini C afričkih kvalifikacija, Alžir i Egipat podijelili su prvo mjesto, s jednakom gol razlikom i jednakim međusobnim omjerom. O tome tko će ići na SP morala je odlučivati majstorica organizirana na neutralnom terenu u Sudanu.

Alžirski nogometaši, koje su kamenovali prilikom gostovanja u Kairu, dobili su priliku za osvetu Egiptu i uspješno su je iskoristili. Nakon što im je SP pobjegao u 96. minuti utakmice zadnjeg kola skupine, kada im je Egipat dao gol i izborio majstoricu, Alžirci su se uspješno oporavili i zatim tukli velike rivale u odlučujućem susretu.

Junak dvoboja bio je ujedno i strijelac jedinog gola na utakmici u 40. minuti, Alžirac Antar Yahia.

Alžirci će na Svjetsko prvenstvo treći put u povijesti. Dosad su nastupali u Španjolskoj 1982. i u Meksiku četiri godine kasnije.

Egipat je tako ponovo ostao bez SP-a, kao i prije četiri godine u Njemačkoj, iako je osvojio posljednji Afrički kup nacija. Uz Alžir, na SP-u ćemo iz Afrike gledati Ganu, Kamerun, Nigeriju, Obalu Bjelokosti i domaćina Južnu Afriku.