VIDEO Slavlje u Africi: Gana U-20 svjetski prvak!

Nogometaši Gane do 20 godina postali su svjetski prvaci, nakon što su u finalu, boljim izvođenjem jedanaesteraca (4-3), pobijedili vršnjake iz Brazila...

Regularnih 90 minuta pa i pola sata produžetaka je prošlo bez pogodaka, pa su udarci s bijele točke odlučivali slavljenika na natjecanju kojem je domaćin bio Egipat. Brazil je nekoliko puta bio nadomak konačnog slavlja. Od 37. minute Gana je igrala s igračem manje. Iako nije bio posljednji igrač, prestrogo je iz igre isključen Addo.

S igračem više je, logično, Brazil dominirao (24-7 udarci prema suparničkim vratima), no nikako nisu uspjeli materijalizirati premoć. Kako je utakmica odmicala, tako su Brazilci bivali sve nervozniji.

Tijekom izvođenja jedanaesteraca ponovno je Brazil bio u prednosti. Njihova prva tri izvođača (Alan Kardec, Giuliano i Costa) su bili precizni, a zlato je u rukama imao, u petoj seriji, Maicon. No, on je pucao iznad vratiju, Adiyiah je vratio Ganu u igru pogotkom, a novi brazilski izvođač (Teixeira) je također bio šeprtljav, te mu je ganski vratar Agyei obranio udarac.

Tako je priliku da postane junak dobio Ganac Badu, a on je pogodio mrežu za veliko slavlje Gane u Egiptu.