Ne viđa se često

VIDEO Noć za pamćenje Chiellinija: Heroj, a mogao je biti tragičar!

Italija je na svom terenu pobijedila Azerbajdžan s 2:1 i tako upisala drugu pobjedu u kvalifikacijama.

Italija i Hrvatska jedine su maksimalne u skupini. Talijani su nakon Norveške pobijedili i Azerbajdžan koji je opet namučio protivnika. Podsjetimo, i Bugari su ih dobili s 2:1 kasnim pogotkom, baš kao i Talijani u petak navečer.

Zanimljivo, sve je pogotke na utakmici postigao isti igrač, Giorgio Chiellini. "Azzurri" su poveli golom braniča Juventusa u 44. minuti. Isti je igrač u 77. minuti zatresao vlastitu mrežu nakon kornera, no Chiellini je ispravio pogrešku u 82. minuti donijevši Italiji pobjedu.

Norveška je rutinski odradila gostovanje na Malti pobijedivši 3-0 uz golove Daehlija (22) i Kinga (25, 49).

Na ljestvici vode Italija i Hrvatska sa po šest bodova, dok Norveška i Bugarska imaju po tri boda.
Hrvatsku u ponedjeljak, 13. listopada u Osijeku očekuje ogled protiv Azerbajdžana, a isti dan se sastaju Malta - Italija, te Norveška - Bugarska.