Kakva završnica: Tri pogotka u tri minute

U subotu su odigrane prve dvije utakmice na pripremnom nogometnom turniru Emirates Cupu, kojem je domaćin londonski Arsenal...

U prvoj utakmici dana je škotski Rangers pobijedio francuski PSG s 1-0 pogotkom Bougherre u 76. minuti.

Arsenal je, pak, nakon toga pobijedio madridski Atletico s 2-1, a sva tri pogotka postignuta su u samoj završnici utakmice. Oba pogotka za Arsenal postigao je ruski reprezentativac Andrej Aršavin koji je, baš kao i hrvatski reprezentativni napadač Eduardo da Silva, u igru ušao u 66. minuti.

Aršavin je za 1-0 zabio u 86. minuti volejem nakon ubačaja Fabregasa, a za 2-1 u 89. minuti, iskoristivši poigravanje gostiju i netočno vraćenu loptu glavom vrataru. Aršavin je presjekao loptu i gurnuo si kratki for, a onda je uspio iz gotovo nemogućeg kuta ugurati loptu u mrežu.

>> VIDEO: Eduardo se vratio s dva prekrasna gola!

Strijelac za Atletico bio je Pacheco u 87. minuti, nakon što je izbjegao zamku zaleđa i izbio potpuno sam pred Arsenalovog vratara.

Izvještaji s utakmice sugeriraju da je nakon monotonog prvog poluvremena igra Arsenala živnula tek u nastavku ulaskom Jacka Wilsherea.