Bitka za ostanak traje

VIDEO Nakon Olićeva skoka - spasonosni gol za HSV!

Hrvatski reprezentativni napadač Ivica Olić odigrao je svih 90 minuta za Hamburger SV koji je u prvom susretu 32. kola njemačkog nogometnog prvenstva protiv izravnog konkurenta za ostanak u ligi Freiburga odigrao 1:1 (0:1).

Izjednačujući pogodak za HSV je u 90. minuti postigao Gojko Kačar nakon odbijanca kada je gostujući vratar jedva obranio Olićev udarac glavom s pet metara.

Gosti su poveli preko Mehmedija u 25. minuti i držali tu prednost do same završnice, a tada je Ivica Olić bio najviši u skoku nakon kornera, vratar Freiburga Buerki uspio je odbiti njegov pokušaj, ali natrčao je Kačar iz iz blizine glavom pogodio za konačnih 1:1.

HSV je ovim remijem ostao ispred Freiburga, sada je 14. sa 32 boda, dok je Freiburg 15. sa 31, koliko ima i 16. Paderborn, koji se nalazi na poziciji koja vodi u kvalifikacije za ostanak. U zoni ispadanja zasad su Hannover 96 sa 30 i Stuttgart sa 27 bodova.

Bayern je sa 76 bodova već osigurao naslov prvaka.