Šahtar ispustio nemoguće!

VIDEO Nakon neviđene drame jedanaesteraca Vida opet bolji od Srne

Nogometaši Dinama iz Kijeva po 11. su put osvojili Ukrajinski kup nakon što su u finalu boljim izvođenjem 11-eraca svladali Šahtar iz Donecka s 5-4...

U 120 minuta igre nije bilo pogodaka, a onda je u 'lutriji' jedanaesteraca junak pobjede bio je veteran na vratima Dinama Šovkovski. On je u sedmoj seriji raspucavanja obranio 11-erac Gladkiju.

Šahtar je nakon prve tri serije imao prednost od 3-1 i za pobjedu mu je trebao još samo jedan gol u posljednje dvije serije, ali niti jedan od njegovih izvđača nije bio dovoljno priseban da donese 10. naslov pobjednika Kupa momčadi iz Donjecka.

Hrvatski reprezentativci Darijo Srna i Domagoj Vida odigrali su po svih 120 minuta za Šahtar, odnosno Dinamo, a Srna je bio i precizan izvođač prvoga 11-erca za Šahtar u raspucavanju.