U derbiju osmog kola Serie A, nogometaši Intera na Luigi Ferraris stadionu u Genovi deklasirali su domaću momčad slavivši 5-0...

Petoplasiranu su momčad lige Milanezi totalno nadigrali. Gotovo se sa sigurnošću može ustvrditi da su prvaci pokazali najbolju partiju otkad ih vodi portugalski trener Jose Mourinho.

U svakom slučaju su bili najefikasniji otkad je brbljavi, ali genijalni taktičar, na klupi kluba: 5-0 pobjedu nisu ostvarili u ovoj niti u prošloj sezoni. Dva su puta bili na 4-0. Ove sezone protiv gradskog rivala Milana i prošle u Rimu protiv Rome. Sve su najefikasnije utakmice za Mourinha odigrali u gostima.

Esteban Cambiasso doveo je goste u vodstvo već u šestoj minuti, da bi u 31. Mario Balotelli povisio na 2-0. Trenutak utakmice dogodio se krajem prvog poluvremena, kada je srpski reprezentativac u dresu gostiju Dejan Stanković zabio gol sa središta igrališta.

Golman Genoe Amelia izašao je s gola i ispucao loptu nadesno, ciljajući vlastitog suigrača. Stanković je to osujetio, krenuo na loptu te majstorski, unutarnjim dijelom kopačke, poluvisoku loptu s presijecanjem istodobno usmjerio prema Amelijinu golu. Ona se, najprije zrakom, a potom i tlom, dovoljno brzo da se Amelia ne stigne vratiti, otkotrljala u mrežu. Na sjajnom je potezu svom igraču čestitao i trener.

Do kraja su još za goste zabili Vieira i Maicon. Genovljanima je ovo prvi domaći poraz od 19. travnja ove godine. U njihovu kadru nije bilo Ivana Jurića.

'Samo smo pobijedili. Nije to bila savršena utakmica, već tek tri osvojena boda i to je ono što mi je najvažnije. Mijenjao bih tih 5-0 za pet pobjeda ostvarenih s 1-0', rekao je Mourinho.