Mourinhova momčad i dalje vlada

Mourinhov Inter došao je do nove važne pobjede doma protiv Napolija, u 14. kolu talijanske Serie A. Do pobjede je stigla i Roma doma protiv Fiorentine, dok je Dinamov europski protivnik Udinese ponovo kiksao kod kuće protiv Chieva.

Još jedan rival s vrha ljestvice pao je u Milanu. Inter je uz manje probleme upisao domaću pobjedu protiv opasnog Napolija, rezultatom 2:1.  Mourinho je startao bez Adriana, Materazzija, Quaresme i Balotellija, no crno-plavi rano su poveli i zatim rutinski kontrolirali utakmicu do kraja.

U 16. minuti Inter je poveo. Ivan Cordoba je udarcem iz voleja zatresao mrežu gostiju. Osam minuta kasnije već je bilo 2:0 za Inter, a strijelac fenomenalnog pogotka bio je Ganac Sulley Muntari, koji je spretno petom preusmjerio loptu u nebranjeni dio mreže.

Napoli se vratio u utakmicu u 36. minuti, golom Lavezzija, a deset minuta prije kraja susreta gosti su tražili jedanaesterac nakon pada Lavezzija u kaznenom prostoru, no sudac im ga nije dao, pa je Inter stigao do novog trijumfa.

Spomenimo i još jednu veliku pobjedu Romi, koja se polako diže u formi. Ovaj put su dobili Fiorentinu na Olimpicu, a jedini strijelac bio je Franscesco Totti.

Dinamov protivnik u srijedu odigrao je jako slabo protiv Chieva. U 88. minuti sami su sebi zabili gol i podarili pobjedu gostima iz Verone.

Na ljestvici vodi Inter sa 6 bodova prednosti ispred Milana, koji večeras igra u gostima protiv Palerma.