Manchester United približio se naslovu prvaka Engleske nakon što je velikim preokretom stigao na Old Traffordu do trijumfa protiv Tottenhama rezultatom 5:2, u 34. kolu Premiershipa. Gol za poražene Spurse zabio je naš Luka Modrić, a kod 'Crvenih vragova' proslavili su se Ronaldo i Rooney, dvostruki strijelci.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 34. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United nezavidno otvaranje utakmice pretvorio je u demonstraciju sile okončanu uvjerljivom pobjedom.

Igrala se 29. minuta kada je Vedran Ćorluka lijepo ubacio s lijeve strane i loptom naciljao Darrena Benta. U borbi s Riom Ferdinandom strijelac londonske momčadi pokazao je više htijenja i s nekih pet metara pronašao nebranjeni dio mreže Edwina van der Sara.

Veliko slavlje gostujuće momčadi postalo je još veće u 32. minuti utakmice, a ovaj je puta glavnu ulogu preuzeo hrvatski veznjak Luka Modrić. Pogodak koji je sličio onome koji je postigao Chelseaju donio je gostima povećanje vodstva i to nakon što je Aaron Lennon ubacio s desne strane. Modrić je loptu prihvatio prsima, a zatim ju lijevom nogom proslijedio u gol.

Pogodak Modrića možete vidjeti ovdje.

Tim se rezultatom otišlo na odmor, a aktivan je bio i do 57. minute utakmice. A, tada je krenula nezadrživa serija vodeće momčadi Premier lige okrunjena dva pogocima Waynea Rooneyja i Cristiana Ronalda, te točkom na 'i' Dimitra Berbatova.

Zapravo je sve nalikovalo na šou engleskog i portugalskog reprezentativca. Prvo je Ronaldo smanjio s bijele točke nakon što je Heurelho Gomes u svom šesnaestercu nepropisno zaustavio Michaela Carricka. Bilo je to u 57., a na novi pogodak čekalo se dodatnih deset minuta, kada se Rooney po prvi puta upisuje na listu strijelaca i izjednačava rezultat.

Niti minutu i pol kasnije Manchester United je u vodstvu. Ubacio je Rooney loptu s lijeve strane u kazneni prostor gostujuće momčadi. Njegov centaršut bio je previsok za Ledleyja Kinga, ali ne i za najboljeg svjetskog nogometaša koji postiže svoj drugi i Unitedov treći pogodak na utakmici.

Sudjelovao je Portugalac i kod četvrtoga gola, ovaj puta nije bio strijelac, ali je njegova lopta doputovala do Rooneyja kojem nije bio problem proslijediti ju iza Gomesa.

Posljednji pogodak na utakmici postigao je Berbatov na još jednu Rooneyjevu asistenciju.

Vedran Ćorluka odigrao je cijeli susret za Tottenham, a Luka Modrić zamijenjen je u 86. minuti utakmice.

Sve golove s utakmice ManUtda i Spursa možete vidjeti ovdje.

Manchester United sada ima tri boda više od Liverpoola i utakmicu manje, četiri kola prije kraja i bilo bi veliko iznenađenje kad bi 'Crveni vragovi' ostali bez naslova prvaka Engleske ove sezone.