Modrić pogodio gredu...

Tottenham i Barcelona odigrali su 1-1, a Celtic je s 5-0 deklasirao egipatski Al Ahly prvoga dana pripremnog nogometnog turnira Wembley Cupa...

Iako je Barcelona do 83. minute susreta protiv Tottenhama vodila s 1-0, a tada je 19-godišnji vezni igrač Spursa Jake Livermore glavom postigao lijepi pogodak za konačnih 1-1, Tottenham je pokazao bolji nogomet od kombinirane Barcelonine momčadi.

Ovo je za Katalonce, koji su prošle sezone osvojili Ligu prvaka, Primeru i Kup kralja, bila prva pripremna utakmica za novu sezonu, što se itekako osjetilo, i po sastavu i po pristupu.

Na terenu nije bilo Messija, Eto'a, Inieste, Xavija, Henryja i Puyola. Doduše, Messi i Henry bili su na stadionu, dok je Eto'o mislima vjerojatno već u Interu...

Trener Barcelone Josep Guardiola na poluvremenu je promijenio kompletnu jedanaestoricu. Utakmicu je, očito, puno ozbiljnije shvatio trener Spursa Harry Redknapp, koji je Vedranu Ćorluki ukazao povjerenje cijelu utakmicu, dok je Luka Modrić igrao do 74. minute.

U 39. se umalo upisao u strijelce, kada je iz trka opalio ljevicom s nekih desetak metara, ali je uzdrmao gredu! Inače, Barcelona je do vodstva stigla u 33. minuti pogotkom Bojana Krkića.

U prvoj utakmici dana, Celtic je deklasirao afričkog pobjednika tamošnje Lige prvaka, egipatski Al Ahly s 5-0. Dva gola za škotsku momčad postigao je McDonald (jedan iz penala), a po jedan Donati, Maloney i Killen.

U nedjelju se turnir nastavlja utakmicama Barcelona – Al Ahly i Tottenham – Celtic.