Fenomenalan uspjeh

VIDEO Mladi Srbi prvaci svijeta: Nokautirali Brazil u produžetku!

Velika senzacija u finalu Svjetskog prvenstva nogometaša do 20 godina.

U finalu SP-a nogometaša do 20 godina Srbija je pobijedila Brazil 2:1.

Poveli su srpski nogometaši pogotkom napadača Čukaričkog Staniše Mandića u 70. minuti, ali već u 73. veznjak Manchester Uniteda Andreas Pereira poravnava. Utakmica je otišla u produžetke, a kada se činilo da će odluka o prvaku svijeta pasti u ruletu jedanaesteraca, Nemanja Maksimović, napadač kazahstanske Astane, u 118. minuti realizira kontru za velikog slavlje Srba na Novom Zelandu.

Inače, finale se igralo pred 25.317 gledatelja na stadionu North Harbour stadionu u Aucklandu.

Izabranici Veljka Paunovića uspjeli su otići do kraja i kreirati prvorazredno iznenađenje, jer osim što je Brazil bio označavan kao favorit, Srbi su bili i znatno umorniji uoči finala s obzirom da su sve tri utakmice nokaut faze igrali produžetke (u osmini finala i polufinalu su s po 2:1 svladali Mađarsku i Mali, a u četvrtfinalu su boljim izvođenjem penala eliminirali SAD).