Dva gola u samoj završnici

susretu 19. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je u Munchenu pred 69.000 gledatelja pobijedio Borussiu Dortmund 3:1 i tako smanjio zaostatak za vodećim Hoffenheimom na samo jedan bod.

Gosti iz Dortmunda su sjajno otvorili utakmicu i već u drugoj minuti su pogotkom Nelsona Valdeza došli do prednosti. Ze Roberto je izjednačio u 24. minuti, a bodove Bavarcima donio je Miroslav Klose sa dva pogotka u zadnje tri minute (87, 90+1).

U drugom današnjem susretu Energie Cottbus je slavio protiv Hannovera 3:1. Golove za domaćine su postigli Dimitar Rangelov (39, 69) i Stanislav Angelov (74), dok je poraz Hannovera je ublažio Frank Fahrenhorst (82). Gosti su od 67. minute igrali bez isključenog Leona Andreasena. U redovima Energiea svih 90 minuta su odigrali Mario Cvitanović i Ivan Radeljić, dok Stiven Rivić nije ulazio u igru.

Na ljestvici vodi Hoffenheim (39) ispred Bayerna (38) i Herthe (37).