Drugi gol u sezoni

VIDEO Mateo Kovačić spasio Inter od poraza sjajnim pogotkom

U susretu trećeg kola talijanskog nogometnog prvenstva Palermo i Inter su na stadionu Renzo Barbera odigrali 1-1, a pogodak za milanski sastav postigao je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić...

Domaćin je poveo golom Franca Vazqueza već u 3. minuti nakon velike pogreške Nemanje Vidića. Srpski stoper se poigravao u kaznenom prostoru što je iskoristio Vazquez, oduzeo mu loptu, te odličnim udarcem svladao Samira Handanoviča. Inter je izjednačio sjajnim pogotkom Matea Kovačića tri minute prije kraja prvog poluvremena.

VIDEO Dirljiv prizor na Olimpicu: Baka se rasplakala, sudac bez milosti!

Kovačić je mrežu Stefana Sorrentina zatresao prizemnim udarcem s 20-tak metara. Bio je to njegov drugi pogodak ove sezone nakon što je u prošlom kolu postigao pogodak i Sassuolu. U drugom poluvremenu najbliže golu bili su domaćini, no Vazguez je u 72. minuti uzdrmao vratnicu.

Roma je na Olimpicu pobijedila Cagliari 2-0 upisavši treću pobjedu na otvaranju sezone. Roma je oba gola zabila u prvih 13 minuta utakmice, a strijelci su bili Mattia Destro (10) i Alessandro Florenzi (13).

Fiorentina je u Bergamzu pobijedila Atalantu 1-0, dok je Udinese identičnim rezultatom bio bolji od Napolija. Bodove 'violama' donio je pogodak Jasmina Kurtiča u 58. minuti. Kurtič je upao u igru u dvije minute ranije umjesto hrvatskog veznjaka Milana Badelja.

Udinese je do pobjede došao golom Danila u 70. minuti. Igor Bubnjić nije nastupio za Udinese.

Tri boda je osvojila i Genoa koja je golom Mauricija Pinille u 87. minuti pobijedila Lazio. Parma je na gostovanju bila bolja od Chieva 3-2, dok su Sassuolo i Sampdorija odigrali bez golova. Šime Vrsaljko je odigrao cijeli susret za Sassuolo.

Verona je na gostovanju pobijedila Torino 1-0, a jedini gol postigao je Ionita u 66. minuti. El Kaddouri je u 88. minuti promašio kazneni udarac za Torino.

Na ljestvici vode Roma i Juventus s po devet bodova. Verona je treća sa sedam bodova. (Hina)