Kup konfederacija

Nakon tijesne 4:3 pobjede protiv Egipta nogometaši Brazila rutinski su odradili svoju drugu utakmicu u skupini B Kupa konfederacija pobijedivši SAD 3:0 i time gotovo sigurno osigurali 'kartu' za polufinale. Pogledajte video.

<embed flashvars="media_id=200906/2/1245345994_52116&autostart=false&config_file=http://gle.to/config.php" src="http://gle.to/furniture/system/VideoPlayer.swf" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="420" height="335"></embed>

Brazilcima sada preostaje sačekati ogled Italije i Egipta nakon kojeg bi i matematički ostvarili prolazak među četiri najbolje momčadi natjecanja. Odigraju li Talijani neodlučeno ili pobijede svoje suparnike Brazilu će šest osvojenih bodova biti dovoljno za uspješno okončanje borbe u skupini B.

Prvi put nakon pet utakmica, točnije od 16. lipnja 2005. i 3:0 pobjede protiv Grčke, Brazilci su uspjeli pobijediti bez primljenog pogotka. Već u sedmoj minuti Felipe Melo otškrinuo je vrata koja vode u pobjedu je nakon ubacivanja Maicona, da bi prednost u 20. na 2:0 povisio Robinho. Dvostruko proigravanje Kake i Maicona, nogometaš Intera potvrdio je pogotkom u 62. minuti za konačnih 3:0.

Iako je Brazil bio puno bolja momčad na terenu valja dodati da je SAD igrao bez iz 57. minute isključenog Sasche Kljestana.

BRAZIL: 1-Julio Cesar; 2-Maicon, 3-Lucio (14-Luisao 70), 15-Miranda, 16-Andre Santos; 18-Ramires, 8-Gilberto Silva, 5-Felipe Melo; 10-Kaka (19-Julio Baptista 69); 9-Luis Fabiano (22-Nilmar 69), 11-Robinho

SAD: 1-Tim Howard; 21-Jonathan Spector, 5-Oguchi Onyewu, 15-Jay DeMerit, 2-Jonathan Bornstein; 12-Michael Bradley, 16-Sacha Kljestan, 7-DaMarcus Beasley (4-Conor Casey 46), 8-Clint Dempsey, 10-Landon Donovan; 17-Jozy Altidore (22-Benny Feilhaber 60)