Velika pobjeda u Oslu

VIDEO Mađari šokirali Norvežane i došli korak do Eura

U prvoj utakmici doigravanja za EURO 2016 u Oslu su nogometaši Mađarske pobijedili Norvešku s 1-0 i stekli veliku prednost pred uzvrat u Budimpešti u nedjelju...

Jedini zgoditak na utakmici postigao je Laslo Kleinheisler u 26. minuti susreta. Kleinheisler je u svojoj prvoj utakmici za nacionalnu momčad zabio pobjednički gol kada je oštrim udarcem iskosa iznenadio norveškog vratara Nylanda. Norvežani su bili više nego dominantni, izveli su čak 16 kornera na utakmici, a Mađari nijedan, no jednostavno nisu uspijevali pronaći način kako svladati vremešnog vratara Gabora Kiralya.

Najveću priliku domaćini su propustili u 88. minuti kada je Helland umjesto praznog gola glavom pogodio gredu.

Norveška je tako nakon 30 godina izgubila od Mađarske, a domaćini su nastavili jednu posve neugodnu tradiciju. Naime, već 20 godina gube kod kuće utakmice u studenome, a ovo im je bio sedmi poraz u tom mjesecu.

Norveška 'lovi' svoje drugo, a Mađarska treće EP.

Mađari su izgubili izravan plasman na EURO doslovce u posljednji trenutak jer su bili najbolja trećeplasirana reprezentacija sve dok Turska u 90. minuti nije postigla pobjednički zgoditak protiv Islanda.

U petak u Zenici igraju BiH i Irska, a u subotu su na rasporedu prvi ogledi Ukrajine i Slovenije, te Švedske i Danske.