Favoriti sigurni

Manchester United zadržao je vodeće mjesto u Premiershipu zahvaljujući teško izborenoj pobjedi na gostovanju kod Sunderlanda 2:1. Odlučujući gol ponovo je zabio mladi Talijan Federico Macheda u 76. minuti. Chelsea, Liverpool i Arsenal također su upisali pobjede....

Manchester United zadržao je vodstvo na ljestvici s bodom više i utakmicom manje od Liverpoola. Junak pobjede ponovno je bio mladi Talijan Macheda koji je postigao pobjednički gol u 76. minuti. Inače, Scholes je doveo aktualnog prvaka u vodstvo u 19. minuti, a na 1-1 izjednačio je Scott u 55. Tako su 'Crveni vragovi' još jednom izdržali pritisak i sad se nalaze vrlo blizu osvajanju naslova prvaka.

Pobjednički gol Machede možete vidjeti ovdje.

Nakon šokantnog 1:3 poraza od Chelseaja u četvrtfinalu Lige prvaka, Liverpool se oporavio. Protiv Blackburna za Redse nije bilo problema. Dvaput Torres, jednom Agger i Ngog tresli su mrežu gostiju na Anfieldu za sigurnih 4:0.

Chelsea također drži priključak vodećem dvojcu. Trijumf 4:3 na Stamford Bridgeu protiv Boltona zvuči uzbudljivo, ali Hiddinkova momčad vodila je 4:0 golovima Ballacka, Drogbe dvaput i Lamparda, da bi se potkraj opustili i primili tri komada u samo 8 minuta.

Wengerovi Topnici u izvrsnoj su formi. Na gostovanju kod Wigana upisali su i 18. susret bez poraza. Iako je Arsenal gubio 1:0 veći dio susreta, od 62. minute započeo je veliki preokret i zgodicima Walcotta, Silvestrea, Aršavina i Songa Topnici su stigli do trijumfa i sada suvereno drže četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Vedran Ćorluka i Luka Modrić odigrali su svih 90 minuta za Tottenham Hotspur koji je na svom White Hart Laneu svladao West Ham United sa 1-0. Strijelac jedinog gola bio je Pavljučenko (65).

Niko Kranjčar bio je strijelac za Portsmouth koji je na svom terenu u 32. kolu engleskog prvenstva protiv posljednjeplasiranog West Bromwich Albiona odigrao tek 2-2.

REZULTATI 32. KOLA:

Liverpool - Blackburn Rovers 4-0 (Torres 5, 33, Agger 83, Ngog 90)

Chelsea - Bolton Wanderers 4-3 (Ballack 40, Drogba 49, 63, Lampard 60-11m / O'Brien 70, Basham 74, Taylor 78)

Middlesbrough - Hull City 3-1 (Tuncay 3, Bates 29, M. King 90 / Manucho 9)

Sunderland - Manchester United 1-2 (K. Scott 55 / Scholes 19, Macheda 76)

Tottenham Hotspur - West Ham United 1- (Pavljučenko 65)

Portsmouth - West Bromwich Albion 2-2 (Kaboul 33, Kranjčar 65 / Greening 48, Brunt 62)

Wigan Athletic - Arsenal 1-4 (Mido 18 / Walcott 61, Silvestre 71, Aršavin 90, Song 90+2)