Velika neizvjesnost u Francuskoj

Po prvi put ove sezone nakon uvodnoga drugog kola nogometni sastav Lyona pao je na treće mjesto ljestvice u Francuskoj. Posljedica je to njihova poraza od Bordeauxa 1-0...

Na svom stadionu Jacques Chaban-Delmas nogometaši Laurenta Blanca pobijedili su aktualne sedmerostruke uzastopne prvake u posljednjem dvoboju 32. kola Le Championnata. Jedini pogodak na utakmici, svoj drugi u sezoni, zabio je francuski reprezentativac, 28-godišnji veznjak Alou Diarra, u 43. minuti, nakon korenera koji je izveo Wendel.

Domaći je sastav totalno nadigrao prvaka. Imali su Blancovi igrači još puno lijepih prilika za golove, a Marokanac Marouane Chamakh u 83. je minuti glavom pogodio gredu. Domaći su više držali loptu u posjedu (55-45%), više pucali prema i unutar okvira gola (13/7-8/2), te izveli više kornera (10-4).

Neizvjesna utrka za prvaka nastavlja se: šest kola prije kraja Marseille vodi sa 64 boda, Bordeaux je drugi s 62, a Lyon treći sa 60.

Zanimljivost iz francuske prve lige pogledajte ovdje.