Borussiji drama

VIDEO Ludilo u Dortmundu: Klopp se poklonio golčini vetarana za pobjedu

Nakon poraza od Bayerna u subotu, Borussia Dortmund je došla do velike pobjede u četvrtfinalu Njemačkog kupa…

Iza Borussije je teška sezona, a jedna od svjetlijih stvari je plasman u polufinale Kupa. Momčad Jürgena Kloppa pritom je došla do dramatične pobjede protiv Hoffenheima. Borussija je nakon produžetaka slavila s 3-2. I konačno uz malo sreće, koju ove sezone često puta nije imala.

Borussija je povela golom Nevena Subotića u 19. minuti, no gosti su u svega devet minuta okrenuli rezultat postigavši dva gola. Strijelci su bili Kevin Volland (21) i Roberto Firmino (28). Domaćin je izjednačio preko Pierrea-Emericka Aubameyanga u 57. minuti, a veliko slavlje za 80,000 Borussijinih navijača na Westfalenstadionu donio je veteran Sebastian Kehl u 107. minuti.

Kehl je spektakularnim projektilom proparao protivničku mrežu, a njegov pogodak najbolje opisuje Kloppova reakcija pred prepunim Westfalenom. Hoffenheim je, pak, sedmi put u povijesti dogurao do četvrtfinala Kupa i svih sedam puta ispao u toj fazi natjecanja.