Rooney poravnao Charltona

VIDEO Ludi preokret Švicaraca, Engleska na Euru

U večernjim utakmicama kvalifikacija za EURO 2016 Španjolska je kod kuće pobijedila Slovačku s 2-0, a Švicarska velikim preokretom Sloveniju s 3-2, dok je ranije Rusija je u Moskvi slavila protiv Švedske s 1-0, a Englezi su se već kvalificirali pobjedom kod nejakog San Marina (0-6)...

Englezi su očekivano potvrdili vizu za Francusku, a prvi pogodak na utakmici u Seravalleu zabio je Wayne Ronney, koji se tako s 49 zgoditaka izjednačio na prvom mjestu engleskih strijelaca s Bobbyjem Charltonom. Začudo, Rooney se više nije upisao u strijelce, ali je zato Theo Wallcot postigao dva gola. Englezi s 21 bodom i svih sedam pobjeda vode u skupini u kojoj je u "baltičkom" dvoboju Estonija u Tallinu pobijedila Litvu s 1-0. Slovenci su propustili veliku pobijediti u gostima favoriziranu Švicarsku jer su vodili pogocima Novakovića (45) i Cesara (48) s 2-0, a nakraju izgubili. Švicarci su u samoj završnici zgodicima Drmića (80) i Stockera (84) izjednačili, a švicarski Hrvat Drmić pogodio je u četvrtoj minuti za pobjedu koja Švicarce praktički vodi na EURO.

U skupini G u Moskvi je Rusija s 1-0 porazila Švedsku i ostala u igri za plasman na EURO. Pobjednički zgoditak djelo je Artjema Džjube iz 38. minute, a on je najviše oduševio novoga ruskog izbornika Leonida Slutskog koji je preuzeo kormilo od Fabija Capella. Švedski izbornik Erik Hamren je na poluvremenu neočekivano izvadio Zlatana Ibrahimovića, koji gotovo da nije primio loptu. Rusija sada na trećem mjestu ima samo bod manje od Švedske. Austrijanci su domaćom pobjedom nad Moldavijom (1-0) nadomak EURA jer vode s 19 bodova.

U skupini C Ukrajina je kod kuće s 3-1 nadigrala Bjelorusiju i poravnala se bodovno sa Španjolskom (15) koja večeras dočekuje lidera Slovačku. Luksemburg je pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade pobijedio Makedoniju s 1-0, i to nakon što je bivši igrač Zagreba Beshart Abdurahimi šest minuta prije promašio penal za Makedonce. Španjolska je kod kuće slavila protiv lidera Slovačke s 2-0, te se bodovno poravnala na vrhu sa Slovacima. Španjolci su rano osigurali pobjedu, nakon što je u 5. minuti Jordi Alba je zabio prvi, a u 30. Iniesta iz kaznenog udarca drugi pogodak.

Skupina C

Ukrajina - Bjelorusija 3-1 (Artem Kravec 7, Andrij Jarmolenko 30, Jevgen Konoplkanka 40pen/Sergej Kornilenko 62pen)

Luksemburg - Makedonija 1-0 (Sebastien Thill 90+2). Promašeni penal: Beshart Abdurahimi (Mak,85)

Španjolska - Slovačka 2-0 (Jordi Alba 5, Andres Iniesta 30pen)