Blanc ga voli, Bilić je na potezu!

Potencijalni hrvatski reprezentativac, 19-godišnji veznjak Bordeauxa Gregory Sertić, u svom je drugom nastupu za seniorsku momčad svog kluba postigao prvenstveni prvijenac...

Zabio je lijevi vezni nogometaš momčadi Laurenta Blanca vodeći gol na utakmici u 3-0 domaćoj pobjedi 'žirondinaca' nad Sochauxom u posljednjoj utakmici 34. kola Le Championnata.

U sedmoj je minuti malo izvan 16-erca i malo s desne strane primio dodavanje Chalmea, okrenuo se na udarac i lijevom nogom majstorski pogodio daljnji kut gostujućeg vratara Gavanona.

Suigrači su mladiću čestitali na premijernom pogotku u dresu Bordeauxa, a karizmatični je trener Laurent Blanc zapljeskao svom pulenu. Sertiću je ovo inače bio drugi prvenstveni i treći uopće nastup za prvu momčad Bordeauxa. Igrao je od prve do posljednje minute.

Sam Sertić nije imao razloga sakrivati zadovoljstvo učinjenime, pa je tako nakon utakmice za izjavio:

'Trener mi je ukazao priliku, a pogodak iz sedme minute ostvarenje je sna. Pobjedom smo se bodovno izjednačili s vodećim Marseilleom i u dobroj smo situaciji. Iako naslov ne bih najavljivao budući da su pred nama još četiri utakmice.'

Za domaće su do kraja još zabili njihovi ponajbolji igrači: francuski reprezentativni veznjak Yoann Gourcuff glavom (opet na dodavanje Chalmea) u 14., te marokanski reprezentativni napadač Marouane Chamakh u trećoj minuti sudačke nadoknade. Gourcuffu je to bio deseti, a Chamakhu 11. pogodak ove sezone. U 83. minuti gostujući je nogometaš Afolabi zaslužio crveni karton.

S ovom su se pobjedom nogometaši Bordeauxa na vrhu ljestvice bodovno izjednačili s vodećim Marseilleom. Nekoć dva najveća rivala francuskog nogometa tako će se u preostala četiri kola, po svemu sudeći, boriti za naslov prvaka. Sedmerostruki uzastopni prvak Lyon zaostaje sedam bodova.