treći u četiri utakmice

VIDEO 'Leteći' Mandžo poveo Juve prema pobjedi i vrhu Serie A

Mario Mandžukić nastavio je dobru golgetersku formu u dresu talijanskog giganta Juventusa...

U susretu 14. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je na gostovanju pobijedio Palermo 3-0, a prvi pogodak na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

Bio je to njegov treći pogodak u zadnja četiri nastupa, te ukupno peti ove sezone u svim natjecanjima. U 55. minuti Paulo Dybala je lijepo centrirao u šesnaesterac, gdje je Mandžukić nadskočio svog čuvara, možda uz prekršaj, pucao glavom i zabio je za vodstvo.

Pobjedu torinske Stare dame potvrdio je Stefano Sturaro u 89. minuti, a treći gol za Juve zabio je Simone Zaza u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Mandžukić je na terenu proveo 67 minuta kada ga je zamijenio Alvaro Morata. Za Palermo je cijeli susret odigrao Mato Jajalo.

Za iznenađenje kola pobrinula se Atalanta koja je u u Rimu pobijedila Romu 2-0 produbivši krizu rimskog sastava koji je u zadnja četiri kola upisao samo jednu pobjedu. Pobjedu gostima donijeli su Argentinci Alejandro Gomez (40) i German Denis (80-11m). Atalanta je završila utakmicu s dva igrača manje, u 87. minuti je pocrvenio Guglielmo Stendardo, a u trećoj minuti sudačke nadoknade i Alberto Grassi. Niti Roma nije završila utakmicu kompletna. U 81. minuti je isključen Maicon.

Udinese je na gostovanju pobijedio Chievo 3-2, a Stipe Perica nije nastupio za goste. Carpi je osvojio važne bodove u borbi za prvoligaški spas pobijedivši na gostovanju Genou 2-1, dok je Frosinone u derbiju začelja pobijedio Veronu 3-2.

U posljednje dvije utakmice ovog kola u ponedjeljak se sastaju Sassuolo - Fiorentina i Napoli - Inter.

Na ljestvici vodi Inter sa 30 bodova, Napoli i Fiorentina imaju po 28 bodova, a Roma je četvrta sa 27 bodova. Juventus se probio na peto mjesto sa 24 boda. Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Bologna (13), Carpi (9) i Verona (6).

Serie A, 14. kolo:
Empoli - Lazio 1-0 (Tonelli 5)
Palermo - Juventus 0-3 (MANDŽUKIĆ 55, Sturaro 89, zaza 90+1)
Roma - Atalanta 0-2 (Gomez 40, Denis 80-11m)
Chievo - Udinese 2-3 (Paloschi 26, Inglese 72 / Frey 42-ag, Thereau 46, 80)
Frosinone - Verona 3-2 (Ciofani 22-11m, 40, Dionisi 48 / Viviani 69, Moras 75)
Genoa - Carpi 1-2 (Figueiras 8 / Boriello 57, Zaccardo 81)
Milan - Sampdoria 4-1 (Bonaventura 16, Niang 38-11m,49, Adriano 79 / Eder 87-11m)
Torino - Bologna 2-0 (Belotti 75, Vives 90+2)