Nogometaši Lazija su u 31. kolu talijanskog prvenstva u gradskom derbiju svladali Romu sa 4-2 (2-1) u dvoboju kojega su osim pogodaka obilježili i crveni kartoni, Lazio je utakmicu završio sa 10, a Roma s devet igrača na travnjaku.

Već nakon 10 minuta rezultat je bio 2-1, Lazio je poveo 2-0 pogocima Pandeva (2) i Zaratea (4), a smanjio je Mexes (10). Na 3-1 je u drugom poluvremenu povisio Lichtsteiner (58), a u završnici su postignuta još dva gola. Prvo je Roma smanjila na 3-2 preko De Rossija (80), a konačnih 4-2 postavio je Kolarov (85).

Crvene kartone su zbog međusobnog udaranja dobili Matuzalem (Lazio) i Mexes (Roma), dok je Panucci dobio dva žuta kartona.

Vodeći Inter je ispustio vodstvo od 2-0 na domaćem terenu protiv Palerma. Crno-plavi iz Milana poveli su sa 2-0 preko Balotellija (15) i Ibrahimovića (39-11m), ali gosti su u nastavku u samo tri minute stigli do izjednačenja zahvaljujući Cavaniju (73) i Succiju (76).

Inter sada ima 10 bodova i utakmicu više od drugog Juventusa koji večeras gostuje kod Genoe.

REZULTATI 31. KOLA:

Napoli - Atalanta 0-0

Lazio - Roma 4-2 (Pandev 2, Zarate 4, Lichtsteiner 58, Kolarov 85 / Mexes 10, De Rossi 80)

Inter - Palermo 2-2 (Balotelli 15, Ibrahimovic 39-11m / Cavani 73, Succi 76)

Bologna - Siena 1-4 (Marazzina 20 / Calaio 6, Portanova 11, Ghezzal 62, Kharja 81)

Chievo - Milan 0-1 (Seedorf 53)

Lecce - Sampdoria 1-3 (Castillo 59-11m / Pazzini 11, Cassano 30-11m, 88-11m)

Fiorentina - Cagliari 2-1 (Pasqual 53, Vargas 85 / Ragatzu 87)

Torino - Catania 2-1 (Bianchi 82, Natali 88 / Martínez Barrios 85)