Novi kiks nogometaša Liverpoola: u posljednjoj utakmici 12. premierligaškog kola momčad Rafaela Beniteza na Anfieldu je tek remizirala s Birminghamom odigravši 2-2, no i taj bod zaradili su Redsi uz pomoć suca...

U dramatičnoj utakmici bod domaćima donio je neoporavljeni kapetan Steven Gerrard golom iz 11-erca u 71. minuti.

Najstrožu kaznu za domaće pri vodstvu gostiju izborio je 20-godišnji francuski centarfor Liverpoola David Ngog, i to očitim simuliranjem. Lijepo je zamjena za ozlijeđenog Fernanda Torresa probila lijevu stranu. Približavajući se golu uz aut-liniju gurnuo je loptu pred zakašnjelog igrača gostiju Leeja Carsleyja koji je pokušao uklizati. Mladi Francuz skočio je i bez najmanjeg kontakta pao na zemlju odglumivši prekršaj. Sudac Peter Walton je nasjeo.

Baš je Ngog krasnim volej-udarcem lijevom nogom doveo domaće u vodstvo u 13. minuti, svojim trećim prvenstvenim pogotkom. Akciju koju je sam započeo po desnoj strani završio je pogotkom pod gredu Joea Harta nakon asistencije Alberta Riere s druge, lijeve strane. Hart je između toga obranio dva teška udarca Liverpoolovih napadača.

Gosti su preokrenuli golovima svojih napadača, Ekvadorca Cristiana Beniteza i Camerona Jeromea. Prvi je zabio glavom u 26. minuti nakon prekida, drugi rijetko viđenim, sjajnim udarcem s gotovo 30 metara udaljenosti. Lopta je u idealnoj putanji završila visoko u mreži Pepea Reine.

Gerrard je u 45. minuti prvog poluvremena ušao u igru umjesto ozlijeđenog Alberta Riere. Samo minutu kasnije gosti su poveli.

Liverpoolu je ovo prvi ovosezonski remi. Dosad su na kontu imali šest pobjeda i pet poraza. Sad već gube velikih 11 bodova u odnosu na vodeći Chelsea.

Ovaj su put uistinu dominirali: uputili su 35 udaraca prema golu Joea Harta, od čega sedam u njegov okvir. S druge strane, Birmingham je uputio pet udaraca prema Reini, od čega dva u okvir.

Premiership, 12. kolo:

Liverpool - Birmingham City 2-2 (Ngog 13, Gerrard 71-11m / Benitez 26, Jerome 47+2)