Slavio i Freiburg

VIDEO Lakićev gol inicirao važni preokret Paderborna

Nogometaši Freiburga i Padeborna ostvarili su važne gostujuće pobjede u borbi za prvoligaški spas.

Padeborn je pobijedio Hanover 2:1, a prvi pogodak za pobjednički sastav zabio je hrvatski nogometaš Srđan Lakić u 72. minuti utakmice.

Lakić je izjednačio na 1:1 nakon što je Marcelo u 66. minuti doveo Hanover u vodstvo. Pobjedu Paderbornu donio je Alban Meha u 79. minuti.

U drugom dvoboju Freiburg je u Berlinu pobijedio Herthu 2:0 golovima Felixa Klausa (14) i Maximiliana Philippa (52).

Padeborn je današnjom pobjedom iz zone ispadanja skočio na 12. mjesto sa 23 boda, dok je Freiburg sa 21 bodom na 16. mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije. Zadnja dva mjesta drže Hertha (21) i Stuttgart (18). U vodstvu je Bayern (52).