Poraz Chelseaja kod Aston Ville na najbolji je mogući način iskoristila momčad Manchester Uniteda, koja je nakon 2-1 pobjede protiv Boltona preuzela vrh ljestvice engleskog nogometnog prvenstva...

Prvi su puta Crveni vragovi ove sezone zasjeli na tron Premiershipa nakon sedmoga kola, a nakon kratke pauze ponovno se ondje nalaze. Već u petoj minuti povela je momčad Sir Alex Fergusona i to poslije udarca glavom Michaela Owena. Ovoljetno pojačanje momčadi skrenulo je ubačaj Evre, a lopta je na putu prema golu udarila u Zata Knighta, promijenila smjer i prevarila gostujućug vratara za 1-0.

Isti je Manchesterov dvojac sudjelovao i kod povećanja vodstva. Evra je pokrenuo akciju, Owen proigrao Luisa Antonija Valenciju, koji odigrava dupli pas s Garyjem Nevilleom i vara Jaaskelainena. Počasni pogodak za goste, u čijim je redovima od 54. minute igrao Ivan Klasnić, postigao je Matthew Taylor u 75. minuti. Hrvatski nogometni reprezentativac pokušao je pogoditi vrata domaćina na kojima je nakon ozljede ponovno bio Edwin van der Sar u 90. minuti, no njegov je pokušaj desnicom prošao tik uz lijevu vratnicu.

Za razliku od Klasnića u subotu su u uspješni bili Vedran Ćorluka i Niko Kranjčar čiji je Tottenham nastavio patnju posljednje plasiranog Portsmoutha pobjedom 2-1. Obrambeni igrač hrvatske nogometne reprezentacije i Spursa odigrao je svih 90 minuta, a veznjak Kranjčar uvodnih 67 za momčad koja još uvijek ne može računati na ozlijeđenog Luku Modrića.

Kranjčar je nogometno ime u Engleskoj počeo stjecati upravo u Portsmouthu, a svojoj je bivšoj momčadi zapaprio u vidu asistencije kod prvoga pogotka. Izveo je korner u 29. minuti točno na glavu Kinga koji koristi udarac s nekih 12 metara. Na 2-0 za Tottenham povisio je Jermain Defoe svojim šestim pogotkom sezone, dok je domaćin preko Boatenga u 59. minuti smanjio na konačnih 2-1.

Iznenađenje dana svakako je poraz Liverpoola kod Sunderlanda 1-0. Sve najvažnije zbilo se na otvaranju utakmice kada je Darren Bent pogodio za pobjedu. Inače, Liverpool je imao više od igre, čak 69 posto posjeda lopte, ali i veliku nesreću u vidu crvenoga balona. Naime, upravo je balon bio 'strijelac' jedinog pogotka. Točnije, Bentov udarac prema golu odbio se od njega i prevario Pepea Reinu. Rekvizit je pred gol gostiju ubacio dječarac iza gola Pepea Reine, navijač Sunderlanda.

Bio je ovo već četvrti prvenstveni poraz Liverpoola. Usporedbe radi, u prošloj sezoni pretrpjeli su ukupno dva, a već su izjednačili učinak iz pretprošle. Bez još uvijek nespremnog Eduarda da Silve Arsenal je bio siguran protiv Birminghama 3-1.