Reprezentacija Kostarike pobijedila je u kvalifikacijskom dvoboju na domaćem terenu Sjedinjene Američke Države rezultatom 3:1 i tako se približila osiguranju plasmana na SP 2010. u Južnoj Africi.

Nogometaši Sjedinjenih Američkih Država i dalje ne znaju kakav je osjećaj pobijediti u Kostarici. Nikada u povijesti Amerikanci nisu slavili na ovom gostovanju, a pogodak koji je ovaj put zabio Landon Donovan iz jedanaesterca, u posljednjoj minuti ogleda, prvi je za SAD u Kostarici nakon 2000. godine!

Kostarika je povela već nakon 79 sekundi utakmice, a strijelac brzog pogotka bio je Saborio. Već nakon 13. minute je bilo 2-0, te je najavljen isti scenarij kakav se uvijek događa u ogledima ove dvije momčadi, kada je Kostarika domaćin.

Ovom pobjedom je Kostarika preuzela vodstvo na ljestvici, imaju dva boda više od Amerikanaca.