Nogomet
SPORTOVI
Nogomet

VIDEO: Kako je Kazahstan šokirao Srbiju

Najveću pobjedu u svojoj nogometnoj povijesti ostvario je Kazahstan protiv Srbije u ožujku 2007. godine. Može li to ponoviti protiv Hrvatske?

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Kazahstan se od 2002. godine natječe u europskim kvalifikacijama za SP. Prije toga, nakon osamostaljenja, bio je dio nogometne Azije.

U nogometu Kazahstan nikad nije bio ni blizu plasmana na Svjetsko prvenstvo, a najveći uspjeh datira iz ožujka 2007. godine, kada je reprezentacija predvođena nizozemskim stručnjakom Arnom Pijpersom svladala na domaćem terenu Srbiju rezultatom 2:1, što je najveća pobjeda u povijesti zemlje.

Takvom raspletu malotko se nadao, a sada vidimo i zašto, s obzirom da je Srbija prošli vikend u teškoj grupi 7 izborila plasman na SP u Južnoj Africi, i jasno je da se radi o vrlo jako ekipi. No, Ashirbekov i Baltiev prije dvije godine doveli su Kazahstan u vodstvo u 47. i 61. minuti, a Žigić je uspio tek ublažiti poraz, koji je jedan od razloga zašto Srbija nije vidjela Euro 2008.

Novi izbornik Nijemac Bernd Storck ne može se pohvaliti takvim uspjehom. U posljednjem kvalifikacijskom ciklusu za SP u Južnoj Africi Kazaci nisu uspjeli otkinuti bodove nikome od velikana, iako su bili blizu u Ukrajini gdje su jedva izgubili 2:1.

>> Što može ranjena Hrvatska protiv Kazahstana?

Imaju još samo jednu priliku za veliki trijumf, protiv Hrvatske u Astani, danas s početkom u 17:30, uz tekstualni prijenos na našem portalu Dnevnik.hr

 

Još brže do sportskih vijesti i prijenosa. Preuzmi
DNEVNIK.hr aplikaciju

Više o

Nastavi čitati
divider

Još vijesti
divider