'Kralj' slobodnjaka

VIDEO Kakav majstor: Opet zabio 'ljepoticu', Real ga se posebno treba bojati

U studenom prošle godine Andrea Pirlo je zabio odlučujući pogodak za Juventus u 93. minuti utakmice protiv gradskog rivala Torina, a sličnu stvar ponovio je i u nedjelju…

Pirlo je nastavio odličan skor protiv Torina ove sezone. Sjajni veznjak bio je autor još jednog fenomenalnog slobodnjaka. U 35. minuti utakmice pogodio je s 20-ak metara preko živog zida i još jednom pokazao o kakvom se majstoru radi.

Nažalost po Juventus, Torino je ostvario prvu pobjedu protiv gradskog suparnika u posljednjih 20 godina pobijedivši 2-1. U posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Darmian, pobjedu Torinu donio je Fabio Quagliarella u 57. minuti.

Prema WhoScored.com-u, Pirlo je postigao najmanje četiri gola (ukupno 11) više iz slobodnog udarca nego bilo koji drugi igrač u Serie A u zadnje tri sezone. Jednostavno – legenda.

Juventus će u polufinalu Lige prvaka igrati protiv Reala, a upravo je Pirlo jedan od glavnih aduta talijanske momčadi i igrač na kojega će Real posebno trebati obratiti pozornost.