Žuti, žuti, žuti,....

Nedjeljni meč japanske lige zasigurno će ostati zabilježen kao jedan od primjera pretolerantnog suđenja. Nakon naguravanja, udaranja, prigovaranja, i još koječega, sudac nije dodijelio niti jedan jedini crveni karton.

Nagoya Grampus Eight VS Urawa Red Diamonds. Urawa vodi 1:0, baklje padaju po terenu, živci polako popuštaju...

Prvi incident se dogodio u 82. minuti. Veznjak Urawe Robson Ponte (u bijelom) svađa se sa za glavu višim braničem Nagoye Takahirom Masukawom tko je loptu izbacio u aut i u jednom trenutku Japanac pada na pod. Brazilac signalizira kako ga nije udario, a cijela klupa Nagoye skače na noge kako bi spriječili još gori incident. Sudac maše 'pola sata' rukama i daje obojici tek žuti karton.

Potom u 85. minuti, novi izgred. Nagoya i dalje pokušava izjednačiti. Naguravanje, svađa i udarci ispred gola Urawe prije i nakon što je lopta izašla u korner. Ponovno nitko nije dobio crveni karton...

Treći, i na sreću posljednji incident već minutu kasnije. Nagoyjin broj 8, brazilski veznjak Magnum, smatra da je nesportski gurnut kada je trčao za loptom koja je izbačena u aut. Kako sudac opet nije reagirao, Magnum mu je prišao, unio mu se u lice i počeo urlati na njega. Pogađate, dobio je žuti karton... Cijeli događaj pogledajte u videu.