Kakva golčina

Nakon poraza Rome u Napulju, Juventus je Rimljanima opet pobjegao na tri boda razlike.

Juventus je slavio s 2-0 na gostovanju kod Empolija, a obrana domaćina probijena je tek u 61. minuti zahvaljujući Andrei Pirlu. Juveov veznjak je zabio iz slobodnjaka, te je došao na samo jedan gol od rekorda Seria A koji drži Siniša Mihajlović s 28 pogodaka iz slobodnih udaraca. Drugi pogodak za Juve zabio je Morata u 72. minuti.

U derbiju 10. kola Napoli je na svom stadionu slavio protiv Rome s 2-0 pogocima bivših igrača Reala - Gonzala Higuaina (3) i vodećeg strijelca lige Josea Callejona (85).

Posljednje plasirana Parma je slavila kod kuće protiv Intera s 2-0 pogocima Paolo De Ceglie (5, 76), dok je u sastavu Intera Mateo Kovačić odigrao svih 90 minuta.

Vodi Juventus s 25 bodova, drugoplasirana Roma ima 22, a Napoli je s 18 bodova skočio na treće mjesto.