Serija sjajnih igara i pogodaka hrvatskog nogometaša Nikice Jelavića se nastavlja. U četvrtak je svojim golom donio prolaz bečkom Rapidu u jednu od skupina Europa lige.

Rapid je u prvoj utakmici 4. pretkola svladao englesku Aston Villu s 1-0, također Jelavićevim pogotkom, a momčad iz Birminghama je u uzvratu držala sve u svojim rukama do 76. minute. Villa je, naime, vodila s 2-0, promašivši uz to i jedan jedanaesterac, ali onda se ukazao Jelavić i donio Rapidu pogodak koji mu je bio dovoljan za prolaz. Naš je nogometaš igrao do 87. minute kada ga je zamijenio Crnogorac Branko Bošković.

Loš je dan imao hrvatski reprezentaticac Ivan Jurić. Njegova je Genoa, istina, prošla dalje nakon remija (1-1) protiv Odensea, ali Jurić je morao izaći iz igre već u 14. minuti zbog ozljede, nakon oštrog prekršaja Djembe-Djembe.

HSV je i u uzvratu pobijedio Guingamp, bilo je 3-1 za njemački klub koji je u prvoj utakmici u gostima bio bolji s čak 5-1. Iz tog je razloga trener Bruno Labbadia odlučio odmoriti našeg Mladena Petrića, strijelca triju pogodaka u prvoj utakmici. Odmarao nije Hrvoje Čale, koji je odradio svih 90 minuta u pobjedi svog Trabzonspora s 1-0 na gostovanju u Toulouseu. Turcima ta pobjeda ipak nije bila dovoljna jer su Francuzi u prvoj utakmici slavili s 3-1.

Siniša Linić ušao je u igru u dresu izraelske Bnei Yehude u 65. minuti, ali nije uspio preokrenuti tijek utakmice protiv PSV-a koji je pobijedio s 1-0 i plasirao se u Europa ligu.

Spomenimo i da je Roma s visokih 7-1 bila bolja od Košica, a Francesco Totti je bio autor triju zgoditaka.

Europa liga, uzvratne utakmice 4. pretkola:

Aston Villa – Rapid Beč 2-1 (Milner 38-11m, Carew 53 / Jelavić 76), prva utakmica 0-1
Litex – BATE Borisov 0-4, 1-0
Crvena zvezda – Slavija Prag 2-1, 0-3
HSV – Guingamp 3-1, 5-1
Fenerbahče – Sion 2-2, 2-0
Odense – Genoa 1-1, 1-3
Roma – Košice 7-1, 3-3
PSV – Bnei Yehuda 1-0, 1-0
Vorskla – Benfica 2-1, 0-4