Nakon blijede igre u pripremnom razdoblju, Liverpool je zaredao porazima i u Premiershipu. Osladila se tako i Aston Villa trijumfom u 3. kolu na Anfieldu, rezultatom 3:1...

Kada su gubili u prijateljskim utakmicama, Benitez je rekao: to se ne računa! Sada već imaju dva poraza iz tri susreta na početku Premiershipa. Očito nešto ne štima s igrom Liverpoolovih nogometaša.

Poraz od Tottenhama, trijumf protiv Stoke Cityja pa novi poraz od Aston Ville. Momčad lukavog menadžera Martina O'Neala nadmudrila je Benitezove trupe na Anfieldu i tako konačno stigla do trijumfa u novoj sezoni.

Odluka je pala u prvom poluvremenu, kada je u 34. minuti nakon slobodnog udarca Ashleyja Younga Liverpoolov branič Lucas Leiva glavom poslao loptu u vlastitu mrežu, da bi do odmora još i Davies nakon kornera poduplao prednost Aston Ville.

U nastavku je Liverpool pokušao dostići prednost gostiju, Torres je smanjio u 72. minuti, no tri minute kasnije iz penala je Young dotukao Redse i tako im nanio drugi ovosezonski poraz.

Benitez je sada u velikim problemima. Konkurentni pobjeđuju bez ikakvih problema, a njegova momčad igra očajno. Šest bodova zaostatka je mnogo. Je li vrijeme za smjenu trenera?