Pet golova Ronalda u pet utakmica

Bivši najbolji nogometaš svijeta Brazilac Ronaldo nastavlja postizati golove nakon oporavka od teške ozljede koljena. U svom petom nastupu za Corinthians Ronaldo je postigao i peti pogodak, ovoga puta u pobjedi protiv Ituana 3:0.

Ronaldo je mrežu zatresao u 27. minuti, a među strijelce su se upisali i Jorge Henrique (2) i Cristian (42). Očajnu večer gostiju upotpunio je Ceara dobivši crveni karton deset minuta prije kraja utakmice.

Trostruki najbolji nogometaš svijeta u izboru FIFA-e potpisao je ugovor za Corinthians u prosincu prošle godine, a za momčad iz Sao Paula debitirao je početkom ožujka nakon 13-mjesečne pauze zbog teške ozljede koljena. 'Il fenomeno' se ozlijedio u veljači prošle godine tijekom utakmice talijanskog prvenstva između Milana i Livorna.

Ovom pobjedom Corinthians je zadržao drugu poziciju na ljestvici i osigurao ulazak u polufinale Pauliste, najvećeg regionalnog turnira koji je tradicionalno uvod u novu brazilsku sezonu.