U ponedjeljak je kompletirano premijerno kolo novog španjolskog nogometnog prvenstva. Branitelji Primere, nogometaši Barcelone, pobijedili su na Camp Nou Sporting iz Gijona 3-0...

Barcelona je odigrala utakmicu bez Lea Messija, no gledatelji su dočekali nastup velikog pojačanja Zlatana Ibrahimovića. Šveđanin je nekoliko puta izmamio uzdahe, posebno krajem prvog dijela kada je zavaljao dvojicu obrambenih igrača gostiju, ali je nonšalantno pucao bez prave opasnosti.

Ipak, u 82. minuti je Ibrahimović postigao prvi pogodak za Barcelonu. Otvorila mu se prilika kada je jedan od gostujućih igrača slabo reagirao na ubačenu loptu. Zlatan ju je dočekao na drugoj stativu, te glavom u padu pospremio u mrežu za konačnih 3-0.

Strijelac prvog pogotka bio je Bojan Krkić u 18. minuti, a krajem prvog dijela je na 2-0 povisio Seydou Keita koji je glavom matirao vratara Sportinga. Inače, Keita je ostavio uvjerljivo najbolji dojam na utakmici od domaćih igrača.

Hrvatski nogometaš Mate Bilić ušao je u igru za Sporting u 57. minuti, ali nije došao do izražaja, kao niti kompletna gostujuća momčad koja je bila osuđena na branjenje velikim dijelom utakmice.

Loša vijest za Barcelonu na ovom ogledu je ozljeda ovoljetnog pojačanja iz Intera, braniča Maxwella, kao i strijelca Krkića pred kraj utakmice.