'Viole' na drugom mjestu

VIDEO Hrvatska veza nosi Fiorentinu: Badelj pucao, Kalinić opet zabio

Hrvatski napadač u redovima Fiorentine Nikola Kalinić postigao je deseti gol u Serie A ove sezone...

Fiorentina je pobijedila Udinesea 3:0 u 15. kolu Serie A, a hrvatski napadač Nikola Kalinić nastavlja tresti protivničke mreže.

Kalinić je doveo Fiorentinu u 26. minuti, a na 2:0 povisio je Josip Iličić u 62. minuti iz jedanaesterca koji je izborio Kalinić. Konačnih 3:0 postavio je Gonzalo Rodriguez u 86. minuti.

Prvi gol je pao nakon što je Milan Badelj presjekao dodavanje igrača Udinesea, prizemno je pucao s nekih dvadesetak metara, lopta je na putu do gola pogodila sretnog i spretnog Kalinića i prevarila vratara gostiju Orestisa Karnezisa.

Kaliniću je to bio deseti gol u prvenstvu ove sezone, četvrti u posljednja četiri kola. Više od njega zabio je tek napadač Napolija Gonzalo Higuain koji je na brojci od 14 pogodaka.

Atalanta je deklasirala Palermo 3-0, Chievo je na gostovanju pobijedio Frosinone, a gostujuće bodove dohvatio je i Empoli pobjedom kod Verone 1-0. U nedjelju su na rasporedu još dvije utakmice, Sampdoria - Sassuolo, te Carpi - Milan.

Fiorentina se s nova tri boda probila na drugo mjesto na ljestvici s bodom zaostatka za vodećim Interom koji ma 33 boda. Napoli izgubio u Bologni 3:2 i treći je sa 31 bodom. Roma četvrta s 28 bodova, Juventus peti s bodom manje. Zadnja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Frosinone (14), Carpi (9) i Verona (6).