Real i Barca na vrhu

VIDEO Hat-trick Luisa Suareza, asistencije Neymara i crveni Mascheranu

Barcelona je s 3:1 na Camp Nouu slavila protiv Eibara, a heroj domaćina bio je Luis Suarez.

Protiv Raya je zabijao Neymar (4 gola), protiv BATE-a Ivan Rakitić (2), a pobjedu protiv Eibara donio je Luis Suarez koji je ostvario hat-trick. Barcelona je slavila 3:1 i izjednačila se s Realom na vrhu ljestvice španjolskog prvenstva.

Borja Baston šokirao preko 70 tisuća Barcinih navijača na Camp Nouu pogotkom u 10. minuti. No, vodstvo malog baskijskog kluba poništio je Luis Suarez svojim prvim pogotkom u 21. minuti na asistenciju Sandra koji se nalazio u sumnjivoj situaciji odnosno zaleđu.

Za sljedeća dva pogotka Suarezu je asistirao Neymar, prvo u 48., a onda u 85. minuti. Dvije minute prije posljednjeg pogotka na utakmici isključen je Javier Mascherano i to zbog prigovora sucu. Očito mu je rekao nešto grozno kad je ovaj izvadio crveni karton. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret.

Na ljestvici strijelaca Luis Suarez se izjednačio s Nolitom i Cristianom Ronaldom sa sedam pogodaka. Prvi je i dalje Neymar koji ima jedan više od ovog trojca.