Nogometna reprezentacija Njemačke pobijedila je Ujedinjene Arapske Emirate sa 7-2 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Dubaiju u kojoj je briljirao novi igrač Bayerna Mario Gomez.

Nakon što je selekcija izbornika Joachima Löwa u petak odigrala samo 1-1 u Šangaju protiv Kine, dojam je popravila u Dubaiju. Četiri pogotka postigao je novi Bayernov napadač Mario Gomez, koji je prije toga apstinirao od golova u dresu nacionalne momčadi 830 minuta.

Po jedan gol za Njemačku još su postigli Westermann, Trochowski i domaći nogometaš Juma koji je zabio autogol. Strijelci za Ujedinjene Arapske Emirate bili su Salem i Mubarek.

Zanimljivo je istaknuti da je prvi nastup u dresu Njemačke upisao vratar Manuel Neuer, te da su Nijemci prvih šest golova na utakmici postigli u razdoblju između 29. i 52. minute.