breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"

Nogometaši Arsenala na sjajan su način otvorili novu sezonu u engleskom Premiershipu...

U strijelce se upisalo pet Arsenalovih igrača, a među njima je bio i hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva, koji je odigrao svoju prvu premierligašku utakmicu od 23. veljače prošle godine i teškog loma lijeve noge.

Momčad trenera Arsenea Wengera od početka je zaigrala svoju karakterističnu igru protkanu s puno dodavanja, trke i duplih pasova, ali i udaraca iz daljine, što proteklih sezona nije bio slučaj. Upravo je jedan dalekometni udarac načeo mrežu Tima Howarda, a uputio ga je Brazilac Denilson u 26. minuti.

Opalio je brazilski veznjak s nekih osamnaest metara desnicom i pogodio sam lijevi gornji kut nakon proigravanja Cesca Fabregasa. Već devet minuta kasnije momčad iz sjevernog Londona vodi s 2-0.

>> Wenger uvjeren: Eduardo je sjajan igrač

Strijelac je branič Thomas Vermaelen, novo pojačanje Arsenala pristiglo iz Ajaxa, koji je zabio glavom u desni donji kut nakon sjajnog ubacivanja Robina van Persieja iz slobodnog udarca.

Do trećeg gola i vodstva 3-0 s kojim je otišao na poluvrijeme, Arsenal je došao golom Williama Gallasa, nakon ubacivanja Fabregasa također iz prekida.

U nastavku se očekivala agresivnija igra Evertona i pokušaj stizanja rezultata, ali je uslijedio još veći potop momčadi Davida Moyesa. Van Persie je proigrao Fabregasa na lijevoj strani u kaznenom prostoru, a ovaj se sjurio prema golu i zabio Howardu kroz noge.

Kasnije je Arsenalov kapetan i zaokružio sjajnu predstavu Topnika svojim drugim golom, iz akcije u dva poteza. Almunia je daleko rukom bacio Fabregasu koji se sjurio prema golu Evertona i s nekih 20-ak metara pogodio donji lijevi nebranjeni kut mreže Evertonovog gola.

Nakon gola je Fabregas otrčao do Arsenalove klupe i podigao dres s imenom u počast nedavno tragično preminulom Danielu Jarqueu, bivšem kapetanu španjolske U21 reprezentacije.

Eduardo je u igru ušao u 73. minuti umjesto Van Persieja i svoju je minutažu dobro iskoristio. Našao se u tri dobre prilike, a realizirao je jednu u 88. minuti zabivši za vodstvo 6-0 Arsenala. Pratio je sjajno Eduardo igru i udarac Aršavina koji je pogodio desnu vratnicu, te se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i pospremio loptu u gol iz odbijanca. Do kraja je Everton ipak uspio postići počasni gol, a strijelac je bio Louis Saha u posljednjoj minuti utakmice.