Pogodak za pobjedu hrvatskog stopera

U prvome nedjeljnom dvoboju 13. kola ruskoga nogometnog prvenstva Zenit je u Sankt Peterburgu pobijedio FK Moskvu 1-0. Jedini strijelac je bio Ivica Križanac...

Hrvatski je tridesetogodišnji reprezentativni stoper krasno zabio u 56. minuti. U akciji koja je uslijedila nakon prekida, dobio je loptu na lijevoj strani unutar kaznenog prostora.

Lažnjakom je, poput napadača ili veznog igrača, izbacio iz ravnoteže dvojicu suparničkih igrača i zabio loptu poluvisoko u suprotan kut školskim plasiranim udarcem.

Njegov je to drugi prvenstveni pogodak ove sezone. Zabio je također Saturnu u drugom kolu pri 2-1 domaćoj pobjedi Zenita.

Zaradio je također žuti karton u 76. minuti. Odmah potom gostujući je nogometaš Samedov propustio realizirati 11-erac.