U sinoćnjim prijateljskim utakmicama hrvatski rivali iz kvalifikacija za SP nisu se proslavili: Englezi su jedva izvukli 2:2 protiv Nizozemske uz ogromne greške braniča, dok je Ukrajina glatko izgubila doma od Turske 0:3.

Capello ne može biti zadovoljan nastupom svoje ekipe protiv Nizozemske. Utakmica je pokazala dva različita poluvremena i dva različita izdanja obiju reprezentacija. Prvo je pripalo Nizozemskoj koja je preko Dirka Kuyta i Rafaela van der Vaarta otišla na predah s vodstvom 2-0, ali je u nastavku vodeća momčad skupine 7 europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Južnoafričkoj Republici došla do preokreta, golovima Defoea.

Ipak, u sjećanju će ostati katastrofalne pogreške engleske obrane koje su ih i dovele na prag poraza. Ako ih ponove protiv Vatrenih, nećemo se buniti...

Ukrajina je pak još jednom pokazala da joj forma pada. Nakon očajne igre protiv Kazahstana i minimalne pobjede u kvalifikacijama, sinoć su doživjeli težak poraz od naših poznanika s posljednjeg Eura, Turske. Golovima Sanlija, Cetina i Altintopa Turci su stigli do uvjerljive pobjede 3:0.

Prijateljske utakmice:

Austrija – Kamerun 0-2 (Webo 28, 35)

Irska – Australija 0-3 (Cahill 38, 44, Carney 90)

Lihtenštajn – Portugal 0-3 (Almeida 16, 28, Meireles 24)

Crna Gora – Wales 2-1 (Jovetić 32, Đalović 45 / Vokes 51)

Poljska – Grčka 2-0 (Obraniak 47, 79)

BiH – Iran 2-3 (Džeko 53, 65 / Shojaei 79, Borhani 86, Teymourian 90)

Nizozemska – Engleska 2-2 (Kuyt 10, Van der Vaart 38 / Defoe 49, 77)

Sjeverna Irska – Izrael 1-1 (McCann 18 / Barda 26)

Švicarska – Italija 0-0 Island – Slovačka 1-1 (Sigurdsson 59 / Vittek 35)

Švedska – Finska 1-0 (Elmander 42)

Ukrajina – Turska 0-3 (Sanli 58, Cetin 63, Altintop 66)

Bugarska – Latvija 1-0 (Rangelov 54)

DR Kongo – Senegal 1-2

Mađarska – Rumunjska 0-1

Luksemburg – Litva 0-1

Malta – Gruzija 2-0

Tunis - Obala Bjelokosti 0-0

Danska - Čile 1-2 (Schøne 63 / Paredes 61, Sanchez 69)

Albanija - Cipar 6-1 (Skela 25 - 11 m, 44 - 11 m, Bogdani 66, Michael 69 - ag, Agolli 72, Vila 76 / Charalambidis 37)

JAR - Srbija 1-3 (Mphela 90 / Tošić 57, 78, Lazović 69)

Estonija - Brazil 0-1 (Fabiano 45)

Singapur - Kina 1-1

Rusija – Argentina 2-3 (Semšov 17, Pavljučenko 78 / Agüero 45, Lopez 46, Datolo 59)

Armenija – Moldavija 1-4 (Arakelyan 75 / Golovatenco 35, 64, Andronic 81, Epureanu 90-11m)

Češka – Belgija 3-1 (Hubnik 27, Baroš 41, Kadlec 78 / Vertoonghen 12)