Bilić oduševljen nakon utakmice

Napadač Arsenala i hrvatske nogometne reprezentacije Eduardo da Silva bio je ponajbolji pojedinac prijeteljske utakmice svog kluba i mađarskog prvoligaša Szombathelyi Haladasa...

U svom prvom predsezonskom nastupu u sezoni 2009/10 Eduardo je zabio dva prekrasna gola u 6-0 pobjedi Arsenala u Mađarskoj, a njegov su nastup uživo pratili hrvatski izbornik Slaven Bilić i njegov pomoćnik Nikola Jurčević.

Eduardo je započeo u prvih 11, suparničku mrežu zatresao u 24. minuti prizemnim udarcem ljevicom i pet minuta prije kraja prvog poluvremena iz slobodnog udarca, da bi ga Arsenalov strateg Arsene Wenger zamijenio u 62. minuti.

Bilić i Jurčević bili su naravno zadovoljni Eduardovom izvedbom.

'Naravno da smo zadovoljni, kako i ne bi bili nakon ovoga. Dudu je odličan, spreman, rastrčan, hitar kad primi loptu, po pokretima se ni najmanje ne razlikuje od suigrača, drugim riječima, gledajući ga, nikada ne biste pomislili da je imao toliku pauzu', rekao je odmah po završetku susreta Slaven Bilić, čiju izjavu prenosi internet stranica Hrvatskog nogometnog saveza.

'On se definitivno i potpuno vratio, a to je ono što smo priželjkivali, i najbitnije od svega je da je zdrav. Mene posebno raduje njegova lakoća, želja i stalna opasnost po protivnički gol. Ako tomu dodamo da je odigrao odličnih 60 minuta, da je dvaput bio strijelac, onda stvarno nemamo šta drugo reći nego da je sve super i da smo zbilja sretni da je sve tako kako jest', dodao je hrvatski izbornik, koji će u utorak krenuti prema Bad Waltersdorfu u pripremni kamp Arsenala gdje će pogledati trening, popričati s Wengerom, te se iz prve ruke raspitati o Eduarovom stanju.

Na kraju kažimo i da je Arsenal u ovoj utakmici mogao zabiti i 'tucet' golova s obzirom na to koliko je prilika stvorio, kao i da su dvostruki strijelci za Topnike kao i Eduardo bili i Robin van Persie i Nicklas Bendtner.